Переезд в Польшу на ПМЖ

Переїзд до Польщі на ПМП: дізнайся подробиці

Дедалі більше українців ухвалюють рішення виїхати на ПМП до Польщі, вважаючи, що там і рівень життя вищий, і на роботу влаштуватися простіше. Згідно з останніми даними Міністерства праці Польщі, вихідцям з України належить перше місце серед трудових мігрантів у цій країні. Окрім українців, переїзд до Польщі займає і їхніх найближчих сусідів: росіян, молдаван та грузинів. Але із чим пов'язана популярність Польщі?

Вся річ у тому, що на відміну від інших країн ЄС, виїхати на ПМП до Польщі простіше простого, адже уряд країни не вживає жодних заходів щодо обмеження потоку мігрантів. Пов'язано це з тим, що, на відміну від інших європейських країн, Польща потребує додаткової робочої сили для подальшого розвитку промисловості та сфери послуг. До того ж, у 2012 році набула чинності угода про легалізацію (аболіцію) мігрантів з України, які фактично перебували на ПМП у Польщі з 2007 року. Відповідно до змін, які відбулися у законодавстві, щоб стати польським громадянином, іноземцю потрібно прожити у країні лише 8 років. Тому якщо ви зацікавлені у виїзді на ПМП до Польщі, то зверніть увагу на те, що передумовами для оформлення посвідки на проживання є:

  • навчання в одному з національних вищих навчальних закладів;
  • робота у польській державній чи приватній організації;
  • наявність родичів, які проживають на ПМП у Польщі;
  • відкриття власної фірми або участь у польському бізнесі як співзасновник.

Подання документів на ПМП у Польщі доступне для вас, навіть якщо ви починали працювати тут не зовсім легально. Переїзд до Польщі – це серйозне рішення, тож чому б спочатку не попрацювати у польській фірмі на випробувальному терміні. Тим більше, що практика такого працевлаштування «на чарно» є досить поширеною в країні. Ви просто домовляєтеся з роботодавцем, який оформляє вас на випробувальний термін. А потім, оцінивши всі переваги та недоліки, ви вже зможете вирішити, чи підходить вам ПМП у Польщі чи ні. А роботодавець, у свою чергу, не платить за вас податки, тому теж цілком задоволений таким станом справ. Але пам'ятайте, що нелегальна робота завжди має певний ризик для мігранта.

Оскільки між роботодавцем і працівником не укладається жодної письмової угоди, то останнє не має жодної юридичної гарантії того, що гроші йому справно платитимуть протягом усього обумовленого терміну. При практиці на чарно все тримається на чесному слові вашого польського роботодавця, в яке вам доводиться цілком вірити. Чи не краще витратити зовсім небагато часу та коштів та працевлаштуватися легально? Тим більше, якщо ви сподіваєтесь на переїзд до Польщі.

Отже, ви зробили вибір на користь ПМП у Польщі, освіта у вас вже є. Почніть із пошуку місця роботи в цій країні. Для початку, вам потрібно звернутися до консульської установи, відстояти належну чергу та отримати трудову візу. Після цього можна вважати, що перший крок на шляху до виїзду на ПМП до Польщі ви вже зробили. Після цього вам потрібно отримати у польської влади спеціальний дозвіл на працевлаштування в країні і, нарешті, зайнятися пошуком гідного місця роботи, яке підходить вам за особистими та професійними якостями та, звичайно, за рівнем зарплати. Пам'ятайте, що тепер ви набагато ближчі до ПМП у Польщі, адже легальне працевлаштування прирівнює вас до польських громадян, тому вам забезпечені всі трудові гарантії.

Більше того, у цьому випадку вам забезпечена мінімальна зарплата та лікарняний, що важливо, якщо ви збираєтеся оформити постійне ПМП у Польщі, а через п'ять років отримати дозвіл на проживання тут. Якщо ви працевлаштовані легально, якщо при виникненні травми на виробництві, вам гарантовані всі можливі медичні послуги, а також компенсація. Тому якщо ви збираєтеся на ПМП у Польщі, то отримаєте «карту перебування», адже зробити це не так і складно – потрібно лише подати необхідні документи та саму заяву за 45 днів до закінчення візи. Працівник у сфері домогосподарства, будівництва чи сільського господарства може отримати досить високу за мірками українця зарплату, адже у цих галузях спостерігається значний дефіцит робочої сили. Пов'язано це з тим, що все більше поляків вирушають на пошуки кращого життя до Великобританії, тому зайві руки тут точно не завадять.

До того ж, якщо ви зважитеся на виїзд на ПМП до Польщі, то нудьгувати за українською культурою вам точно не доведеться. У країні діє понад 5 тисяч українських шкіл, тож ваші діти точно не забудуть своєї рідної мови. А ви зможете навчити польску мову в одній із українсько-польських організацій, які покликані полегшити адаптацію іноземців до нових умов. Ще однією перевагою ПМП у Польщі для православних та греко-католиків є те, що тут храми цих конфесій також досить поширені.

І, нарешті, якщо у вас достатньо грошей, то переїзд до Польщі цілком можна розпочати із заснування власної фірми в цій країні. Коли ви оформите реєстраційні документи на неї, можете звертатися за службовою візою, яку зазвичай відкривають на тривалий термін. Потім подайте необхідний пакет документів до Управління праці та отримайте спеціальний дозвіл на роботу тут. Фактично посвідка на проживання у вас кишені, але після закінчення дії візи ви можете подати заяву на оформлення картки тимчасового проживання. Через 5 років, протягом яких ви були поза ЄС не більше 10 місяців, ви можете подати документи на ПМП у Польщі, тобто. одержати Карту резидента ЄС. Потрібно лише мати дохід 100 євро на людину плюс витрати на житло та довести, що ваша фірма корисна із соціально-економічного погляду державі.

Alex Getman

(096) 500-50-88
Польска з Native

Напишить нам у чат:

Виберіть свою мову